Четвер, 09.04.2020, 22:19
Ви увійшли як Гість - Вітаю Вас

Меню сайту
Нац.-пат виховання
Уроки мужності:
Мартиненко В.Р.
Отечко Л.Г.
Полтавець Т.В.
Дорошенко Л.В.
На допомогу учню
Опитування
Яка Ваша думка щодо поточної ситуації в Україні?
Всього відповідей: 279
Правова база
Положення про шкільну раду Положення про ЗНЗ
Правила внутрішнього розпорядку
Статут школи
Накази
І. Про результати науково-методичної роботи з обдарованими дітьми
ІІ. Про підсумки методичної роботи з педагогічними кадрами за 2014-2015 навчальний рік
Шкільна газета
№01 №02 №03 №04 №05 №06 №07 №08 №09 №10 №11 №12 №13 №14 №15 №16 №17 №18 №19 №20
Розклад 14-15 н.р.
Розклад уроків для учителів
Розклад уроків для 5-11 кл.
Розклад уроків для 1-4 кл.
Розклад факультативів
Розклад дзвінків
Розклад гуртків
Сайти друзів
ЗОШ І-ІІІ ст. №1
ЗОШ І-ІІІ ст. №2
ЗОШ І-ІІІ ст. №3
ЗОШ І-ІІІ ст. №4
ЗОШ І-ІІІ ст. №5
Гімназія N/A
БХТ "Джерело" N/A
Міський методкабінет N/A
Станція юних туристів
ПедПРЕСА
Вхід для вчителя
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Аліна Володько: «Заплатила за півроку навчання, і більше з мене грошей не вимагають»

Жителька Переяслава-Хмельницького Аліна Володько (17 років) навчається у столиці Литви – Вільнюсі. Вважає, що освіта за кордоном дасть їй більше можливостей для подальшого працевлаштування.  Раз за один-два місяці приїжджає додому.  Каже, що до нової країни звикла, але все ще сумує за Батьківщиною.

 

 

– У Переяславі я ходила на курси англійської мови. Попросила репетитора дати мені перелік європейських навчальних закладів, де викладають англійською, і вказати вартість навчання, – спілкуємося з Аліною у період її перебування в Переяславі.

– Найдоступніші ціни були у вишах Польщі, Литви, Естонії та Чехії. Я обрала литовський ISM Університет менеджменту та економіки, оскільки мене зацікавила спеціальність «Міжнародний бізнес і комунікації». Мабуть, вплинуло й те, що маю родичів у цій країні. До агенцій, які допомагають з навчанням за кордоном, не зверталася. Полетіла в Литву, там усю інформацію мені надали  в  самому університеті, допомогли з отриманням студентської візи, – розповідає.

 

– Що потрібно для вступу в литовський виш?

– Треба здати міжнародний мовний іспит «IELTS». Це система тестування, за якою визначається рівень володіння англійською. Оплата становить близько 3000 гривень. Іспит дуже складний. Та якщо ви навіть трохи недобрали прохідний бал, вас можуть прийняти. В 11 класі я бігала по всіх репетиторах, аби вдало скласти ЗНО, та ці бали мені не знадобилися при вступі в Литві. Та я дуже вдячна всім учителям (Аліна навчалася у ЗОШ №7 – авт.), які дали мені стільки знань.

 

Аліна каже, що перші три місяці дуже сумувала за домівкою, батьками, навіть хотіла повернутися в Україну.

 

– Перша причина, чому я цього не зробила, – це досконала система навчання.  У першому семестрі ми навчалися чотири дні на тиждень. Нам викладали лише п’ять предметів, не було зайвих дисциплін. В університеті я побула на двох-трьох лекціях – і додому. Більше в мене там справ немає. Усю потрібну інформацію знаходжу в Інтернеті на сайті: там і розклад занять, і домашнє завдання. Якщо є зміни в розкладі, приходить повідомлення на мою електронну пошту. Якщо доводиться пропустити лекцію, студенти надсилають електронного листа викладачу, пояснюють причини.

    Усі аудиторії оснащені мультимедійними дошками і на кожній лекції викладач робить  презентацію. Студенти взагалі не пишуть конспектів. На сайті можна знайти всі матеріали, слайди, які викладач використовував на парі. Між іншим, один і той самий предмет у різних семестрах читають різні викладачі.

     У вишах Литви 10-бальна система оцінювання. 5 балів – це мінімальна прохідна оцінка за екзамен. Якщо студент з першого разу не склав іспит, йому дозволяється одна перездача.      Якщо знову провалив, перездає через півроку і платить за це близько 400 євро. Студента, який не склав іспити з трьох предметів, не переводять на наступний курс.

    Про хабарі навіть не згадують. Я заплатила за півроку навчання, і більше в мене грошей не вимагають. Списати на екзаменах нереально. За студентами спостерігають 5-6 осіб. Якщо на столі лежить словник, а на деяких іспитах ними дозволяють користуватися, його обов’язково переглядають.

Мій університет має сотню вузів-партнерів по всьому світу. Маючи бажання, можна перевестись у будь-який з них.

 

– Наскільки комфортно жити у Вільнюсі?

– Я живу і навчаюся в старій частині міста. Це – копія нашого Львову. У Вільнюсі дуже гарно та спокійно, немає такої метушні, як у інших столицях. Туристи полюбляють невеликий ізольований квартал міста – Ужупіс. Це ніби Андріївський узвіз у Києві. Там розташовані художні галереї, майстерні та кафе. У центрі Вільнюса часто відбуваються ярмарки.

панорама міста...

     Єдине непривітне місце – вокзал. Там збираються бомжі й прохачі. Взагалі, я помітила, що в європейських столицях чимало таких людей.

    Більшість населення розмовляє російською. І навіть, якщо хтось нею не розмовляє, то все одно розуміє. Багато литовців знають англійську. Тому мовного дискомфорту я не відчуваю.

     У Литві я зрозуміла, що таке ментальність людей. Литовці справді інші. Вони дбають про чистоту, порядок. Не помітила в них бажання надурити чи нажитися.  Багато людей займаються спортом. Зараз потепліє, усі будуть на велосипедах. Часто в місті організовують масові пробіги.

     Населення, особливо в невеликих містах, не дуже задоволене рівнем життя. Хоча зарплати в литовців вищі, ніж у нас, вони набагато більше платять за комунальні послуги. Ціни в них теж високі європейські. До Нового року в країні ходила литовська валюта – літи, зараз в обігу лише євро. На наші гроші, хлібина там коштує близько 20 гривень, пакет молока – 15 гривень. У супермакетах діють знижки, на готові страви буває і 70%, але за якість продукції при цьому можна не переживати.

     У литовців робочий день починається пізно і закінчується рано. Знайти цілодобовий магазин чи аптеку – це проблема. З 22 години алкоголь не продають. Молоді до 21 року заборонено вживати спиртні напої. Ціни на алкоголь і цигарки дуже високі. Одяг можна купити на речовому ринку Гарюнай, де все набагато дешевше, ніж у торгових центрах.

     По місту курсують маршрутки. Проїзд – близько 1 євро. У мене в телефоні є програма: я зазначаю, звідки і куди мені треба доїхати, і вона видає графік руху транспорту, вартість проїзду.      У Литві високошвидкісний мобільний  Інтернет 3G – він просто літає!

     Діють постійні акції на перевезення між країнами. У мене є дозвіл на тимчасове проживання, з яким я можу подорожувати Європою. Переїзд з Литви в Україну на автобусі – близько 30 євро.

http://visnik-press.com.ua/?p=31808 [Посилання на оригінал]

Юлія Строчинська

Сайт є власністю школи. Матеріали розміщені на ресурсі мають ознайомчий характер