Вівторок, 31.03.2020, 13:06
Ви увійшли як Гість - Вітаю Вас

Меню сайту
Нац.-пат виховання
Уроки мужності:
Мартиненко В.Р.
Отечко Л.Г.
Полтавець Т.В.
Дорошенко Л.В.
На допомогу учню
Опитування
Яка Ваша думка щодо поточної ситуації в Україні?
Всього відповідей: 279
Правова база
Положення про шкільну раду Положення про ЗНЗ
Правила внутрішнього розпорядку
Статут школи
Накази
І. Про результати науково-методичної роботи з обдарованими дітьми
ІІ. Про підсумки методичної роботи з педагогічними кадрами за 2014-2015 навчальний рік
Шкільна газета
№01 №02 №03 №04 №05 №06 №07 №08 №09 №10 №11 №12 №13 №14 №15 №16 №17 №18 №19 №20
Розклад 14-15 н.р.
Розклад уроків для учителів
Розклад уроків для 5-11 кл.
Розклад уроків для 1-4 кл.
Розклад факультативів
Розклад дзвінків
Розклад гуртків
Сайти друзів
ЗОШ І-ІІІ ст. №1
ЗОШ І-ІІІ ст. №2
ЗОШ І-ІІІ ст. №3
ЗОШ І-ІІІ ст. №4
ЗОШ І-ІІІ ст. №5
Гімназія N/A
БХТ "Джерело" N/A
Міський методкабінет N/A
Станція юних туристів
ПедПРЕСА
Вхід для вчителя
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 План національно-патріотичного виховання учнів Переяслав-Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ст.№7

План національно-патріотичного виховання учнів Переяслав-Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ст.№7

 

 

Національно-патріотичне виховання в контексті Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України»

     Сучасний зміст виховання дітей та учнівської молоді в Україні – це науково обґрунтована система загальнокультурних і громадянських цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характе­ризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самої себе. Виховання здійснюють для ідентифікації вихованця із загальновизнаними цінностями і якостями та самореалізації його сутнісних сил. Система цінностей і якостей особистості розвивається і виявляється через її власне ставлення.

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави виявляється у патріотизмі, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин.

 

    Патріотизм виявляється в любові до Батьківщини, свого народу, турботі про його благо, сприянні становленню й утвердженню України як суверенної, правової, демократичної, соціальної держави, готовності відстояти її незалежність, служити і захищати її, розділити свою долю з її долею, повазі до українських звичаїв і обрядів, усвідомленні спільності власної долі з долею Батьківщини, досконалому володінні української мовою. Розвинена правосвідомість виявляється в усвідомленні особистістю своїх прав, свобод, обов'язків, свідомому ставленні до законів та державної влади. Політична культура –  це політична компетентність (наявність знань про типи держав, політичні організації та інституції, принципи, процедури й регламенти суспільної взаємодії, виборчу систему), а також лояльне й водночас вимогливе ставлення громадян до держави, її установ, органів влади, здатність брати активну участь в ухваленні політичних рішень. Культура міжетнічних відносин передбачає поважне ставлення дітей та учнівської молоді до прав людини; сформованість інтересу до представників інших народів; толерантне ставлення до їхніх цінностей, традицій, мови, вірувань; вміння гармонізувати свої інтереси з етнічними та релігійними групами заради громадянської злагоди.

     У молодшому шкільному віці у дитини формується здатність пізнавати себе як члена сім’ї, родини, дитячого об’єднання; як учня, жителя міста чи села; виховується любов до рідного дому, школи, вулиці, своєї країни, її природи; до рідного слова та державної мови, побуту, традицій, культурних особливостей як рідного, так й інших етносів українського народу.

     У підлітковому віці виховується духовно-осмислений, рефлексивний патріотизм, який поєднує любов до свого народу, нації, Батьківщини з почуттям поваги до інших народів, своїх і чужих прав та свобод.

     Тому у старшому шкільному віці пріоритетними рисами ціннісного ставлення до Батьківщини є відповідальність і дієвість. Старшокласники не лише ідентифікують себе з українським народом, але й прагнуть жити в Україні, пов’язати з нею свою долю, служити Вітчизні на шляху її національного демократичного відродження; працювати на її благо, захищати її; поважати Конституцію України і дотримуватися Законів; володіти рідною та державною мовою; визнавати пріоритети прав людини, поважати свободу, демократію, справедливість.

 

Основні завдання та тематичне спрямування заходів з національно-патріотичного виховання

Початкова школа

Виховні досягнення

Сформованість основних понять про народ, націю, суспільство, державу:

- почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, мови;

- відчуття себе громадянином України, шанування державних символів, Конституції України;

- любові до культури свого народу, його традицій, звичаїв і обрядів;

- розуміння правил взаємодії людей у колективі, суспільстві та безконфліктність їх спілкування, толерантного ставлення до представників інших національностей, шанобливого ставлення до їх культури, релігій, традицій.

 

Тематичний зміст виховної діяльності

1 клас

"Та земля мила, де мати народила", "Моя рідна Україна", "Символи моєї держави", "Знай і поважай Герб, Прапор і Гімн своєї Батьківщини", "Ми –  українці", "У країні рідної мови", "Мова", "Наша мова –  солов'їна".

 

2 клас

"Наша Вітчизна –  Україна", "У нас одна Батьківщина –  наша рідна Україна", "Ми –  українці", "Я –  син своєї землі", "Українці за кордоном", "Славетні українці", "Кожному миле його слово рідне", "Я маю право... кожна людина має право".

 

3 клас

"Я –  маленький громадянин", "Ми всі – єдина сім’я", "Чи знаєш ти свій край?", "Древня столиця України", "Легенди нашого краю", "Вулицями рідного міста (села)", "Година пам'яті", "Моральні цінності мого народу. Традиції поваги, турботи, співчуття й допомоги людям", "Моя мала Батьківщина", "Мій рідний край", "Рід, родина, рідня", "Моя рідна вулиця", "Пам'ятаймо героїв", "Мої права та обов'язки", "Дитяча праця і права дитини".

 

4 клас

"Одна-єдина на цілім світі...", "Я –  громадянин України і пишаюсь цим", "Люби і знай свій рідний край", "Люди, які прославили мій край", "Сторінки історії мого міста (села)", "І живе калина на папері", "Всі народи України живуть в злагоді та мирі", "Шануймося, бо ми того варті".

 

Основна школа

5-7 класи

Виховні досягнення

Усвідомлення єдності власної долі з долею Батьківщини:

- виховання почуття патріотизму;

- почуття любові до свого рідного краю, Батьківщини, народу, традицій та звичаїв;

- моральних, духовних та історико-культурних цінностей, високої мовної культури;

- шанобливого ставлення до державної символіки;

- правил та норм поведінки, соціально важливих для суспільства;

- активної життєвої позиції щодо негативних проявів у соціумі;

- толерантного ставлення до історії та культури інших народностей, які проживають в Україні та інших державах;

- шанування героїв України;

- знання і повага законів України.

 

8 -9 класи

Сформованість потреби у збереженні та при­множенні духовного й матеріального багатства українського народу:

- відповідальності, як важливої риси особистості, за долю Батьківщини;

- розуміння особистістю своїх прав, свобод, обов'язків;

- громадянської життєвої позиції, участь в учнівському самоврядуванні, житті школи та громади;

- власної віри у духовні сили народу, його майбутнє;

- усвідомлення себе патріотом і громадянином України;

- участь у самоврядуванні закладу;

- потреби у полікультурному спілкуванні на основі взаєморозуміння та поваги.

 

Тематичний зміст виховної діяльності

5 клас

     "Хто і коли жив в Україні", "Ми – творці власного життя", "Україна пам'ятає", "В ім'я твого і мого життя" (сторінками історії), "Ніхто не забутий, ніщо не забуте", "Державний гімн України", "Що я знаю про Україну?", "Закони життя нашого класу", "Немає прав без обов'язків", "Кон­венція ООН та Конституція України про права дітей", "Про символіку України", "Герої завжди поміж нас", "Тарасове слово", "Твоя активна життєва позиція".

 

6 клас

     "Я – моя родина – Україна", "Україна – полікультурна держава", "Демократичні прин­ципи та цінності", "Згадаймо всіх поіменно", "Моя земля – земля моїх предків", "Державна симво­ліка", "І синє небо, і жовте колосся", "Люби і знай свій рідний край", "Традиції мого народу", "Мова рідна –  слово рідне!", "Хто живе поруч зі мною?", "Традиції моєї родини", "Школа –  наш дім, ми господарі в нім", "Тарасовими шляхами", "Козацький КВК".

 

7 клас

     "Любове моя –  Україно!", "Українці в світі", "Наші земляки", "Україна від козацьких часів до сьогодення", "Найвідоміші винаходи українців", "Мій рідний край", "Історія рідного краю", "Народознавчий конкурс ерудитів", "Життя та побут українців", "Українська вдача", "Моє село чи місто", "Запорізькі козаки", "Діти мають знати свої права", "Виховуємо лідерські якості", "Школа зустрічає гостей", "Випускники нашої школи", "Українська державність", "Українська топоніміка".

 

8 клас

     "Країна, в якій я живу", "Моя Україна, демократична і вільна, я з нею пов'язую долю свою", "Трагедії українського народу" , "Я - громадянин і патріот дер­жави", "Збережемо наш скарб - рідну мову", "Джерела духовності мого краю", "Видатні люди мого краю", "Допоможемо ветеранам", "Козацькі сурми", "Українці за кордоном. Що таке діаспора?", "Україна –  суверенна і незалежна держава", "День Соборності України", "6 грудня –  День збройних сил України", "Є пам'ять, якій не буде кінця", "Воїни –  інтернаціоналісти", "Видатні вчені України, рідного краю", "Українське козацтво міфи та реалії", "Ми - єдиний народ".

 

9 клас

     "Громадянське суспільство - гарантія дотримання прав людини", "Гуманістична мораль у громадянському суспільстві", "Державні символи України", "Дебати: право на приватне життя", "Україна –  європейська держава", "Видатні вчені України", "Ваш світлий Подвиг незабутній", "Культура політичної дискусії", "Твоя правова культура", "Що ми можемо зробити для того, щоб шкільне життя було яскравим і незабутнім".

 

Старша школа

Виховні досягнення

Національна самосвідомість:

- сформованість основних понять про народ, націю, суспільство, державу;

- знання Конституції України, виконання норм закону;

- ідентифікація з українською нацією, усвідомлення себе громадянином, патріотом і гуманістом, який може і має добросовісно впливати на розбудову громадянського суспільства, правової демократичної держави в Україні, захищати свої права;

- почуття патріотизму, розвиненої правосвідомості, культури міжетнічних відносин;

- почуття свободи, людської і національної гідності;

- розуміння важливості української мови як основи духовної культури нації;

- знання історії, культури свого народу, його традицій, звичаїв і обрядів;

- готовність до захисту національних інтересів України;

- толерантне ставлення до представників інших народностей, шанобливе ставлення до їх культури, релігій, традицій.

 

10 клас

     "Я –  українець!", "Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Україну!", "Зустріч з народними умільцями краю", "Літопис мого родоводу", "Патріотизм - нагальна потреба України й кожного українця", "Псевдопатріотизм і його прояви", "У нашій рідній Україні –  ми всі український народ", "Ми різні, але ми єдині", "Демократія як загальнолюдська цінність", "Толерантність – моральний імператив сьогодення", "Права і свободи громадян – пріоритетні цінності демократії", "Свобода та особиста недоторканість громадян", "Основи правосвідомості особистості", "Славетні постаті України", "Конституційні основи держави", "Від формування правомірної поведінки до правової культури громадянина України", "Політична культура. Якою вона повинна бути?", "Мій рідний край ні з чим не порівняти!", "Історія та сучасність рідного краю", "Ми співпрацюємо з територіальною громадою міста (села)", «Презентуємо учнівське самоврядування", "Взаємодія та співпраця з громадськими дитячими об'єднаннями та молодіжними організаціями", "Насильство та як його уникнути", "Сучасне рабство. Торгівля людьми", "Захист Вітчизни –  обов'язок громадянина", "Сучасні ґендерні стереотипи".

 

11 клас

    "Особисті потреби та вимоги суспільства", "Про самоактуалізацію та самовизначеність особистості", "Я і соціум", "Видатні особистості рідного краю", "Презентуємо нашу школу", "Учнівське самоврядування в школі", "Герої для нас як приклад...", "Сучасний політик –  який він?", "Якби я був політиком...", "Видатні постаті України", "Україна і Європа", "Ми –  громадяни України", "Без правової культури немає правової держави", "Соборність і злагода – умови процвітання України", "Торгівля людьми –  грубе порушення прав громадянина", "Особиста відповідальність –  пріоритетна риса громадянина", "Я і соціум: проблеми самореалізації", "Україно! Ти – моя молитва!", "Гуманістична мораль і моральність –  основа етики громадянськості", "Правосвідомість громадянина", "Горде ім'я - українець!", "Що означає бути патріотом?", "Лідер XXI сторіччя: соціально психологічний портрет", "Ґендерна рівність: правове забезпечення і реальність", "Моральні принципи досягнення успіху", "Видатні випускники нашої школи", "Презентуємо себе", "Ми –  різні, ми –  рівні", "Культура міжетнічних відносин у полікультурному просторі", "Глобалізація: загроза або нова реальність?", "Інтеграція України в сучасному світі", "Порушення прав людини: експлуатація та торгівля".

 

План

заходів з національно-патріотичного виховання

на 2014-2015 навчальний рік

 

 

Завдання

Зміст заходу

Термін

Виконавці

1

Забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості в Україні відповідно до її інтересів та можливостей

Створювати належні умови для рівного доступу до якісної освіти.        

Вжити заходи для забезпечення організаційно-правових засад діяльності школи, їх належного кадрового, навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення

Постійно

Адміністрація

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки – Герба, Прапора, Гімну України та історичних святинь

 

 

 

 

 

 

 

 

У школі забезпечити розміщення державної символіки, виконання державного Гімну та підняття державного Прапора перед початком занять та під час проведення різноманітних урочистих зібрань, спортивних змагань, інших масових заходів

Постійно

ЗДВР, педагог-орг.

 

Проведення годин спілкування «Україна – моя Батьківщина»

Вересень

Кл.кер, класоводи

Рейд «Діти вулиці».

Вересень

ЗДВР, соц..пед., пед..-орг.

Проведення в школі правової

освіти та виховання, направленої на розвиток у школярів почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і місця в суспільстві, можливості реалізації своїх прав у поєднанні з виконанням обов’язків.

Постійно

ЗДВР, кл. кер., вчителі історії та правознавства

 

Циклу заходів за темою: «Мої права і обов’язки за Конституцією України».

Жовтень

Вчитель правознавства

3

Сприяння набуттю молоддю соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу

 

Екскурсії до музеїв НІЕЗ «Переяслав», екскурсійні поїздки до музеїв Київської області.

Постійно

ЗДВР, кл. кер.

4

Формування мовної культури, оволодіння та вживання української мови як духовного коду нації

 

Проводити різноманітні творчі конкурси знавців української мови, літературні вечори.

Лютий – березень 2014

Вчителі української мови та літератури

Заходи з відзначення Днів української писемності та мови.

Участь у Міжнародному конкурсі з української мови ім..П.Яцика.

Участь у конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої!».

Участь у літературно-мистецькому фестивалі-конкурсі «Переяславська осінь кобзаря».

Листопад

 

 

 

 

ЗДВР, вч. укр.мови та літ.

Шевченківський тиждень (за окремим планом)

Березень

ЗДВР, вч. укр.мови та літ., кл. кер.

5

Формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне, на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини

Заходи до Дня українського козацтва.

Спортивні змагання «Здоровий дух – здорове тіло».

Конкурс плакатів «Герої минулі – герої сучасні».

Конкурс знавців історії українського козацтва.

Конкурс юних кухарів «Козацький куліш».

Конкурс української народної пісні (7-8 кл.).

14 жовтня

ЗДВР, кл.кер.

Конкурс української народної пісні (5-6 клас).

Конкурс сучасної української пісні (9-11 кл).

Концерт збору коштів для воїнів АТО.

Перегляд відеофільму «Герої небесної сотні».

Програма «Діалог поколінь». Зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, остарбайтерами, дітьми війни за сприяння Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність».

Жовтень- листопад

 

 

 

 

 

 

Постійно

ЗДВР, кл.кер., муз керівник, хореограф, пед.. орг., вчителі історії, кл.кер. та класоводи

 

Забезпечення вивчення та узагальнення досвіду шкіл міста, окремих вчителів з питань національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

Відвідання тематичних виставок «Джерела толерантності», «Голодомор, Голокост, ГУЛаг – три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу і людини», « Анна Франк. Урок історії»

 

ЗДВР, пед.. орг., кл.кер.

Забезпечення співпраці з радами ветеранів міста в організації проведення заходів до Дня Перемоги та інших пам’ятних дат.

Постійно

ЗДВР, пед..орг.

6

Відновлення і вшанування національної пам’яті

 

У планах роботи школи передбачати заходи, відповідно до Календаря дат, рекомендованого Громадською радою з національно-патріотичного виховання при Міністерстві освіти і науки України

Постійно

ЗДВР

Організувати у бібліотеці школи тематичні експозиції (згідно плану).

Постійно

Бібліотекарі

7

Відродження та розвиток українського козацтва як важливої громадської сили військово-патріотичного виховання молоді

 

Забезпечувати участь у спартакіадах допризовної молоді

Щорічно

Вч. фіз. вих.

Заходи з відзначення Дня Матері

Травень

ЗДВР, пед..орг.

Підтримка та розвиток в колі молодіжного волонтерського руху, залучення школярів до посильної допомоги людям похилого віку, інвалідам.

Постійно

Педагог-організатор

Забезпечення участі школярів у заходах

Всеукраїнського благодійного проекту «Добро починається з тебе»

Постійно

ЗДВР, пед..орг., кл.кер.

8

Консолідація діяльності органів державного управління та місцевого самоврядування, навчальних закладів, громадських організацій щодо національно-патріотичного виховання

Брати участь у спільних урочистих зібраннях, святкуваннях, спортивно-масових заходах школи, відзначення днів міста, мікрорайонів.

Заходи до Дня соборності України.

 

Постійно

 

 

 

Січень

ЗДВР, кл.кер.

9

Сприяння діяльності установ, навчальних закладів, організацій клубів, та осередків громадської активності, спрямованих на патріотичне виховання молоді

 

Забезпечення взаємозв’язків з міськими

управліннями,  службами, освітніми, культурно-просвітницькими закладами, творчими спілками, громадськими організаціями з питань організації і підтримки різних форм дозвілля та зайнятості дітей і підлітків у позаурочний час

Постійно

Педагогічний колектив

Підтримка та сприяння розвитку учнівського самоврядування .

Постійно

ЗДВР, пед..орг.,  педколектив

Організувати шефство школи, «зелених патрулів» над місцями поховань загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв голодомору  та політичних репресій у населених пунктах

Постійно

Пед.-орг., кл. кер.

Участь у міських спортивних змаганнях,

забезпечення участі обласних та Всеукраїнських спортивних змаганнях та зборах.

Постійно

Вчителі фізичного виховання

Проводити роботу для розвитку пластового (скаутського) руху, спрямованого на всебічний розвиток особистості, її  моральних, духовних і фізичних якостей, патріотичне виховання підростаючого покоління, відродження історичних та культурних традицій Українського народу

Постійно

ЗДВР, пед.-орг.

 

   Директор школи                                                                               Г.В.Кітаєва

Сайт є власністю школи. Матеріали розміщені на ресурсі мають ознайомчий характер